Вшанування пам’яті Михайла Гамкала на географічному факультеті

21.07.2023 | 11:50

Жорстока війна, яка щоденно забирає життя наших рідних, друзів і колег, триває. Триває наша боротьба проти російського окупанта – боротьба за Свободу, Незалежність і європейське майбутнє Української Держави. На жаль, часто українські Захисники і Захисниці виборюють нашу Свободу ціною власного життя, і багато з них сьогодні вже обороняють наш спокій у складі Небесного Війська. Один із них – новітній Герой, доцент кафедри туризму географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, командир механізованого взводу 63 окремої механізованої бригади, старший лейтенант Михайло Гамкало.

19 липня 2023 року відповідно до Указу Президента України №440/2023 «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку доцента кафедри туризму Львівського національного університету імені Івана Франка, старшого лейтенанта Михайла Гамкала нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Михайло Гамкало загинув 18 серпня 2022 року в результаті важких поранень, отриманих під час ворожого артилерійського та мінометного обстрілів у с. Благодатне Миколаївської області.

21 жовтня 2022 року на полонині Закукул встановили стелу на вшанування пам’яті Михайла Гамкала. Урочистому відкриттю стели передувало подолання пішого маршруту «Чорногірський географічний стаціонар – полонина Закукул», який є частиною шляху на г. Кукул. Цьому відрізку маршруту також мають намір присвоїти ім’я Героя Михайла Гамкала.

Попри фізичну відсутність, Михайло Гамкало залишається незмінним учасником університетського життя – Його ім’я на рідному географічному факультеті лунає щодня. Так, цьогоріч до урочистостей з нагоди вручення дипломів випускникам бакалаврату, долучилася дружина Героя – Ольга Карпінська, яка завжди згадує, наскільки сильно її чоловік любив Українські Карпати, своїх студентів та колег. Сьогодні ж його колеги і студенти продовжують вивчати туристичні ресурси Українських Карпат, гідно вшановуючи пам’ять свого вчителя і друга – нещодавно завершився розділ навчальної практики студентів-географів «Спортивно-оздоровчий туризм», засновником і керівником якого упродовж своєї викладацької діяльності був власне Михайло Гамкало.

Вчена рада Університету підтримала ініціативу географічного факультету щодо відкриття на факультеті меморіальної аудиторії, присвячена Михайлові Гамкалу і активному туризму. 18 серпня 2023 року – у роковини загибелі Героя – заплановано офіційне відкриття цієї аудиторії.

За матеріалами Пресцентру ЛНУ імені Івана Франка