Монографія “Інформаційне ґрунтознавство”- нове видання д.г.н., доцента кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Ямелинця Т. С.

30.05.2022 | 17:38

Ямелинець Т. С. Інформаційне ґрунтознавство : монографія / Тарас Ямелинець. — Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2022. — 352 с.

У монографії формалізовано й подано визначення основних наукових категорій і понятійного апарату інформаційного ґрунтознавства як нового напряму в ґрунтознавстві. Визначено головні методи дослідження інформаційного ґрунтознавства і встановлено особливості нормативно-правового регулювання інформаційного забезпечення в ґрунтознавстві. Проведено аналіз сучасного стану зарубіжних і вітчизняних у галузі використання інформаційних технологій для роботи з ґрунтовими даними. Створено інформаційну модель опису ґрунту, запропоновано систему формалізації різнорідних ґрунтових даних, а також в одній із відкритих ГІС-аплікацій регіональну ґрунтову інформаційну систему.

Для студентів природничих спеціальностей.