Зимове сходження на Говерлу

18.02.2020 | 11:13

15 лютого 2020 року студенти та викладачі Львівського національного університету імені Івана Франка здійснили традиційне зимове сходження на найвищу вершину Українських Карпат. Цьогоріч акцію присвятили пам’яті Героя Небесної Сотні, Героя України Ігоря Костенка, який 20 лютого 2014 року віддав своє життя за Волю і Гідність України під час протистояння в центрі Києва.

Розпочався шлях на Говерлу 14 лютого від пам’ятника Ігорю Костенку, який встановлений у внутрішньому подвір’ї географічного факультету. Маршрут поїздки пролягав через Рогатин, Бурштин, Галич, Івано-Франківськ, Яремче та смт Ясіня Закарпатської області. На шляху група зупинялася у місцях, де встановлені пам’ятні знаки, присвячені Героям Небесної Сотні, і запалювала лампадки, вшановуючи постать Ігоря Костенка та всіх полеглих на Майдані.

Уже 15 лютого представники Університету успішно підкорили Говерлу, на вершині якої виконали Гімн України і розгорнули національний стяг – прапор, який був у зі студентами та викладачами географічного факультету під час усіх подій Революції Гідності у Києві. Учасники акції зазначили, що розгорнутий синьо-жовтий прапор «завжди нагадує усім студентам та викладачам про Героя Небесної Сотні – Ігоря Костенка, котрий був причетний до його створення».

Додамо, що акція відбулася за підтримки Профспілки працівників ЛНУ ім. Івана Франка.

Фото Діана Кричевська, Віталій Брусак