Урбанвилазка Наукового товариства географічного факультету ЛНУ у мікрорайон “Індія” та Замарстинівський парк

24.10.2025 | 20:26

У неділю, 19 жовтня 2025 р., Наукове товариство географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка провело урбанвилазку, присвячену дослідженню урбаністичного розвитку та соціокультурного середовища мікрорайону “Індія” і Замарстинівського парку.

Ведучими заходу були Уляна Банах, студентка третього курсу освітньої програми «Урбаністика, просторове планування та регіональний розвиток», та Петро Пановик, студент першого курсу магістратури освітньої програми «Урбаністика, міське планування та сталий просторовий розвиток».

Під час урбанвилазки учасники мали змогу ознайомитися з нереалізованими проєктами забудови території біля торгового центру “Spartak”, зокрема — планами створення льодової арени. Маршрут також включав відвідини історичних кладовищ поблизу парку та обговорення етапів реконструкції Замарстинівського парку, що є прикладом сучасного підходу до ревіталізації міських зелених просторів.

Окрім урбаністичних аспектів, учасники дослідили дитячі та інклюзивні громадські простори на території парку, обговоривши їхнє значення для формування комфортного міського середовища.

Культурна частина вилазки була присвячена знайомству з історією, традиціями та символізмом ромської громади, яка проживає в мікрорайоні “Індія“ у колоритних віллах. Вилазка також охопила вулицю Джона Леннона, на якій учасники дізналися про його творчість, поїздку в Індію та історію того, як у Львові з’явилась вулиця, названа на його честь.

Завершенням урбаністичної екскурсії стали відвідини двору соціального житла для внутрішньопереміщених осіб та людей, які проходять реабілітацію в центрі Unbroken. Ці будинки з інклюзивними входами на 2 перші поверхи зводять за архітектурним проєктом Drozdov & Partners.