УКРАЇНСЬКА АНТАРКТИДА

15.03.2017 | 11:15

13 березня на географічному факультеті відбулася зустріч з учасниками численних полярних експедицій, працівниками антарктичної станції “Академік Вернадський” та національного антарктичного наукового центру (НАНЦ), серед яких: головний інженер, прес-аташе НАНЦ Ігор Мороз – учасник 17-ої, 19-ої та 20-ої українських антарктичних експедицій; завідувач відділу медико-біологічних досліджень, доктор медичних наук, Заслужений діяч науки і техніки України Євгеній Моісеєнко; завідувач редакційно-видавничим відділом НАНЦ Володимир Бочкарьов; начальник майбутньої 22-ої української антарктичної експедиції Віктор Лук’ященко.

У презентації взяли участь студенти, аспіранти, викладачі географічного та біологічного факультетів Франкового університету й учні Винниківської санаторної школи-інтернату.

Полярники розповіли про наукові дослідження, що здійснюють на станції, умови перебування та життєві будні команди науковців, яка, буває, понад рік знаходяться в ізоляції від “великої землі”; продемонстрували вражаючі слайди антарктичних пейзажів.

Також, державною установою Національний антарктичний науковий центр у фонди бібліотеки географічного факультету передано видання “Український антарктичний журнал” (http://www.uac.gov.ua/SitePages/Home/ex21.aspx), науково-популярне видання “Експедиція” та двотомник “Антарктична Україна в дзеркалі пресси”.

Колектив факультету висловлює вдячність організаторам та учасникам презентації.