Участь у міжнародній конференції “Партнерство як інструмент експорту локального продукту з сільських територій України”

06.05.2025 | 14:46

28 квітня 2025 р. доцентка кафедри готельно-ресторанної справи та харчових технологій Галина Кушнірук взяла участь у підсумковій міжнародній конференції “Партнерство як інструмент експорту локального продукту з сільських територій України”, яка відбулась на базі Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Конференція проводилась в рамках міжнародного проєкту «Створення культури партнерства та розвиток спільних місцевих продуктів для підвищення експортної спроможності малого бізнесу на прифронтових та прикордонних сільських територіях» за фінансової підтримки Естонського центру міжнародного розвитку.
Організатори заходу: Талліннський університет, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Спілка сільського зеленого туризму України.
Мета заходу: підвищення обізнаності про партнерства як інструмент експорту локальних продуктів з сільських територій України в умовах воєнного стану та поствоєнного відновлення; налагодження взаємодії між українськими та естонськими фахівцями; формування професійної мережевої спільноти з сільського розвитку для обговорення та вирішення актуальних проблем.
Захід об’єднав учасників естонсько-українського проєкту, представників туристичного бізнесу, аграрного сектору, органічного виробництва, креативних індустрій, державних органів влади, громадських організацій, науковців, медіа та територіальних громад з різних регіонів України та Естонії.
Під час конференції обговорювалися ключові питання:
• роль партнерств у розвитку експорту локальних продуктів;
• виклики і можливості для сільських територій України в умовах воєнного стану та під час поствоєнного відновлення;
• успішні кейси естонських і українських громад;
• кластерні моделі як інструменти розвитку локального продукту;
• креативні індустрії та брендинг сільських територій тощо.
Ця конференція стала важливим кроком до посилення міжнаціональної співпраці, стимулювання локальної економіки та інтеграції українського продукту на ринки Європейського Союзу.
Дякуємо заступниці голови Спілки СЗТ України, співкоординаторці проєкту Наталі Венгерській за запрошення та можливість взяти участь у конференції.

Автор: Галина Кушнірук