Учасники Наукового студентського гуртка «Харчових технологій та ресторанного обслуговування» провели дослідження на тему: «Молекулярна кухня»
Під час роботи Наукового студентського гуртка «Харчових технологій та ресторанного обслуговування» кафедри готельно-ресторанної справи та харчових технологій географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка під керівництвом доцентки кафедри, к.т.н. Ольги Маслійчук, здобувачі ОПП «Харчові технології» провели дослідження на тему: «Молекулярна кухня».
Молекулярна кухня – це кардинальні зміни у вигляді та текстурі страви, це можливість за допомогою сучасних нанотехнологій розкласти будь-який продукт на молекули, створити унікальне смакове поєднання, або ж надати страві неповторної форми. Молекулярна кухня – це місце, де наука зустрічається з їжею і мистецтвом, головним чином тому, що молекулярні страви здатні здивувати будь-кого.
Здобувачі набули навичок із виготовлення рибної ікри та кавових бабл-кульок. Для виготовлення ікринок використовували натрій альгінат Е-401 та лактат кальцію Е-327. Для отримання червоного кольору ікринок використали харчовий барвник Chefmaster Christmas red.
Альгінат натрію – полісахариди, які одержують з бурих водоростей, він дає прозорі безколірні драглі. Здатність утворювати драглі у нього в 4 рази вища, ніж у желатину. Смаку та запаху не має. У харчовій індустрії застосовується як стабілізатор-емульгатор і желеутворюючий агент.
Лактат кальцію (молочнокислий кальцій) – кальцієва сіль молочної кислоти, практично не має запаху.
Проведені дослідження, як інноваційний напрямок ресторанного бізнесу будуть представлені здобувачами у наукових роботах, тезах та статтях.
Науковий студентський гурток – це пізнавальний майданчик, який об’єднав навколо себе однодумців, а саме здобувачів, які прагнуть збагачувати свої знання та вміння на науковій ниві.