Стартував ІІ Всеукраїнський конгрес студентів-географів

05.05.2017 | 10:40

28 квітня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочав роботу ІІ Всеукраїнський конгрес студентів-географів. Основна проблематика цьогорічного зібрання молодих географів окреслена необхідністю турботи про багатство Карпат, яке ми, сучасне покоління, можемо або зберегти, або ж втратити назавжди. Участь у роботі конгресу беруть студенти семи класичних університетів зі Львова, Дніпра, Луцька, Києва, Одеси, Чернівців і Харкова.

Під час урочистого відкриття заходу декан географічного факультету Університету Володимир Біланюк зазначив, що «студентам факультету вдалося згуртувати довкола себе колег з різних куточків нашої країни, які будуть нести тільки добро, славу і розвиток Україні».

Заслужений професор Львівського університету, доктор географічних наук, завідувач кафедри економічної і соціальної географії Олег Шаблій наголосив, що гірський масив українських Карпат цікавить географів з усього світу не лише з погляду дослідження природи, а й у етнографічному й історичному контексті.

Після урочистого відкриття конгресу його учасники вирушили у Івано-Франківську область – на Чорногірський географічний стаціонар Львівського університету, розташований у смт. Ворохта.

Під час роботи конгресу молоді науковці матимуть нагоду провести дослідження сучасних проблем Карпат, пов’язаних з діяльністю людини (вирубування лісів, руйнування туристичних стежок, «чорний» і «сірий» бізнес), а також налагодити діалог між різними університетами України.

Окрім того, студенти візьмуть участь у численних воркшопах, тематика яких стосується екологічних та природоохоронних аспектів карпатського регіону.

Прес-центр

Джерело:http://www.lnu.edu.ua/v-universyteti-startuvav-ii-vseukrajinskyj-konhres-studentiv-heohrafiv/

Світлини: Олега Вівчарика