Пам’яті професора Анатолія Мельника

30.10.2020 | 11:29

30 жовтня 2020 року професору Анатолію Васильовичу Мельнику виповнилося б 63роки. Звістка про передчасну смерть професора географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка (ЛНУ), одного з найвідоміших і найбільш шанованих представників Львівської школи гірського ландшафтознавства вразила всю географічну спільноту. Відійшов у вічність доктор географічних наук, професор, багаторічний завідувач кафедри фізичної географії Львівського національного університету імені Івана Франка, видатний ландшафтознавець та істинний польовик, обдарований педагог, доброзичлива й щира Людина. Його праці мають велике теоретичне і практичне значення та визнані й високо оцінені не тільки на теренах України, але й за її межами. 170 наукових статей і 14 монографій – такий загальний науковий доробок Анатолія Васильовича Мельника. Під його керівництвом захищено 3 кандидатські роботи і ще дві підготовлені до захисту. Завдяки своїй працьовитості, наполегливості, терпінню й високій професійності він зміцнив та підняв на новий рівень Львівську школу гірського ландшафтознавства та підготував висококваліфікованих дослідників гірських ландшафтів, що знаменує продовження його справи та життєвої філософії “географії через поле”.

Доброзичливим і принциповим таким він залишиться у пам’яті своїх співробітників і учнів.