Вдала участь професора Марти Мальської у 33-му Економічному Форумі у м. Карпач (Республіка Польща)
3-5 вересня у мальовничому місті Карпач (Республіка Польща) відбувся 33-й Економічний Форум з назвою «Час для нових лідерів – формуємо майбутнє разом», де професор, доктор економічних наук, завідувачка кафедри туризму Марта Мальська в рамках дискусійній панелі «Туризм в умовах глобальних викликів» успішно представила свою доповідь «Туризм під час війни – глобальні виклики» та взяла активну участь у дискусіях.
На Форумі зазначили, що туризм є однією з найбільших галузей економіки Європейського Союзу, яка значно впливає на темпи економічного зростання та регіонального розвитку. Більшість регіональних економік розвиваються взаємозалежно, що також сильно впливає на туристичну і суміжні галузі. Світовий туризм повертається до попереднього допандемічного (COVID-19) рівня, темпу реалізації інвестицій та туристичних заходів. Під час цієї панельної дискусії власне обговорювали майбутні глобальні виклики, які постають перед туризмом, та шляхи їх подолання. Модератором дискусійної панелі «Туризм в умовах глобальних викликів» був Мірослав Бєнєцкі (президент Фонду “Bieg Przeźnika»), а головними спікерами стали: Пьотр Горнікєвіч, депутат Сейму Речіпосполитої Польської (Польща); Мірослав Карольчук, бурмістр Уряду міста Аугуста (Польща); Марта Мальська, д-р. економ. наук, проф., завідувачка кафедри туризму Львівського національного університету імені Івана Франка (Україна); Хуберт Папай, Президент Правління Карконошської агенції регіонального розвитку (Польща); Єжи Покой, Голова Сейміку Нижньосілезького воєводства (Польща); Пер-Арне Туфтін, директор Norwegian Tourism Partners (Норвегія). Особливо активно обговорення «українського» питання щодо туризму і війни підтримав пан Пер-Арне Туфтін, який у підсумку висловив впевненість в нашій перемозі і надію, що українським туристам сподобається в Норвегії і незабаром вони там стануть частими гостями.
Зазначимо, що в організованому Фондом Інститут східних досліджень заході, який вже понад 30 років є найбільшою конференцією в Центральній та Східній Європі, цього року взяло участь понад 6000 учасників зі всього світу. Учасники в рамках понад 350 дебатів, 6 пленарних засідань, багато дискусійних панелей, спеціальних заходів, семінарів та інших заходів Форуму обговорили ключові питання політики, бізнесу, цифровізації та науки з акцентом на сфері сталого розвитку.