Бібліотека

Перелік публікацій: Байцар А. Л.

Байцар А. Географія та картографія українських історико-географічних (XII ст. – поч. XX ст.). Монографія. Львів-Винники, 2023. – 295 с.

У монографії розглядається історія картографування українських історико-географічних земель європейськими картографами протягом XII-XX ст. Детально проаналізовано картографічний матеріал. Окремі розділи присвячено назвам України та її частин на картах Європи.
Книга розрахована на науковців, викладачів, аспірантів та студентів географічних та історичних факультетів, на спеціалістів, що вивчають проблеми історичної картографії, усіх, хто цікавиться географічним українознавством.

Байцар А. Л. Географія та картографія Винниківщини. Наукове видання . Винники; Львів: ЗУКЦ, 2020. – 640 с.

Книга в доступній формі знайомить читача з географією та картографією Винниківщини. У книзі подано картографічний матеріал не лише по Винниківщині, але й по Україні в цілому. Видання розраховане на всіх пошановувачів географії та історії рідного краю.

Байцар А. Л. Природа та історія м. Винники й околиць. Наукове видання / А. Л. Байцар. – Винники, Львів : ЗУКЦ, 2020. – 432 с.

Книга в доступній формі знайомить читача з природою та історією міста Винники. У книзі подано значний ілюстративний матеріал (більше 500 фотографій). Видання розраховане на всіх пошановувачів географії та історії рідного краю.

Байцар А. Л. УКРАЇНА ТА УКРАЇНЦІ НА ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЕТНОГРАФІЧНИХ КАРТАХ. Монографія / А. Л. Байцар. – Львів: ЗУКЦ, 2022. – 328 с.

У монографії розглядається розвиток уявлень про межі розселення українського етносу у зв’язку з початком складання етнографічних карт території Австрійської та Російської монархій. Детально проаналізовано картографічний матеріал з етногеографії України. Окремі розділи присвячено Русі, Русинам, Новгородцям, а також Білим хорватам та Білій Хорватії (праукраїнській державі). Розглянуто походження термінів Україна та окраїна. Охарактеризовано карти Клавдія Птолемея, де зображені українські етнічні землі.
Подано опис карт по Винниківщині (історико-географічна місцевість на Львівщині).
Для науковців, викладачів, студентів та аспірантів географічних та історичних факультетів, усіх, хто цікавиться географічним українознавством.

Сучасні напрямки розвитку географії України: монографія / [за заг. редакцією проф. Лозинського Р. М.]. – Львів, 2022. – 367 с.

У монографії представлено наукові дослідження, що відображають сучасні напрямки розвитку географії України. Авторами є викладачі, аспіранти й здобувачі кафедри географії України Львівського національного університету імені Івана Франка. Публікації згруповано за розділами: історія географії та картографії, історична географія; українознавство і краєзнавство; політична географія і геополітика; урбаністика і просторове планування. Наукове видання присвячене 30-річчю кафедри географії України.

Для науковців, викладачів, учителів, аспірантів, студентів, усіх, хто цікавиться питаннями географії України.
Матеріали надруковано в авторській редакції. Автори відповідають за достовірність викладеного матеріалу, правильне цитування джерел та посилання на них.

Байцар А. Л. Винники туристичні: Науково-краєзнавче видання / А. Л. Байцар. – Винники: ТзОВ ВТФ «Друксервіс», 2016. – 312 с.

Книга приурочена З50-літтю надання Винникам Магдебурзького права.
Монографія в доступній формі знайомить читача з туристичними ресурсами м. Винники. Видання розраховане на всіх пошановувачів історії та географії рідного краю.

Байцар А. Л. Географія Криму : навч.-метод. посібник / А. Л. Байцар. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2014. – 358 с.

Описано географічне положення Криму; наведено історичну географію з античних часів до сьогодення; подано характеристику природних умов, географії населення півострова та господарства; проаналізовано географію туризму.

Для науковців, викладачів, студентів та аспірантів географічних та історичних факультетів, а також усіх, хто цікавиться географією та історією Криму.

Байцар А. Л. Фізична географія України. Навчально-методичний посібник. – Львів. Видавн. центр ЛНУ ім. І. Франка, 2012 . – 354 с.

У навчально-методичному посібнику викладено анотований зміст курсу “Фізична географія України”. Згідно з розробленою автором навчальною програмою практичні роботи структуризовано у дев’ять тем, що послідовно розкривають об’єкт – предметну сутність наукової дисципліни; розкрито значення основних фізико-географічних термінів і  понять, розглянуто найважливіші географічні об’єкти. У другій частині  посібника подано лекційний матеріал , де висвітлено основні теми з  даного курсу.
Для студентів вищих навчальних закладів, викладачів вузів, а також  учнів старших класів загальноосвітніх шкіл.

Байцар А. Методичні вказівки з курсу “Історія географії і географічної освіти в Україні”. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка. 2023. – 82 с.
Байцар А. Методичні вказівки з курсу “Сталий розвиток регіонів, міст і громад в Україні”. – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка. 2024. – 80 с.
Байцар А. Методичні вказівки з курсу «Фізична географія України з дидактикою». – Львів: Львівський національний університет імені Івана Франка. 2023.– 70 с.
Байцар Андрій. Історія Винник в особах. Науково-краєзнавче видання / Винники:ТзОВ ВТФ «Друксервіс», 2017. – 178 с.

З низки нарисів про видатних осіб читач дістане уявлення про м. Винники XIII-XXI ст. у всьому розмаїтті політичного, економічного і культурного життя. Видання розраховане на всіх пошановувачів історії та географії рідного краю.

Географічний факультет = Faculty of Geography : до 140-річчя географії у Львівському університеті / за ред. В. Біланюка, Є. Іванова. Львів : Простір-М, 2023. 122 с.

У науково-довідковому виданні висвітлено історію географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Показано сучасний стан навчально-методичної, науково-дослідної, громадсько-виховної роботи та видавничої діяльності факультету. Охарактеризовано структурні підрозділи факультету. Подані бібліографічні дані відомих випускників факультету.
Для наукових працівників, викладачів, студентів, випускників факультету, майбутніх абітурієнтів й всіх зацікавлених.

Манько А., Байцар А. Українські Карпати. Ґоргани, Ґреготи, Цекоти: генезис, поширення та морфологія. Modern science: innovations and prospects. Vol. 1. 2021. pp. 180–187