Архів 2019 рік

Основні напрямки діяльності наукової школи “Генетичного ґрунтознавства” пов’язані з розробкою теоретичних і практичних основ ґенези, географії, класифікації та екології ґрунтів, фундаментальних питань екологічної ролі ґрунту в біосфері, раціонального використання та їх охорони, узгодження класифікаційно-діагностичних ознак і параметрів ґрунтів відповідно до європейської і міжнародної класифікації. Науково-практичні розробки орієнтовані на екологічно безпечне використання ресурсного потенціалу ґрунту, обґрунтування екологічної стійкості ґрунтів, шляхів вирішення біологізації агроекосистем і ландшафтів, планування ґрунтово-протидеградаційних заходів, удосконалення розміщення сільськогосподарського виробництва з урахуванням сучасного стану земельних ресурсів. Проводяться прикладні дослідження з оптимізації поживного режиму ґрунтів під сільськогосподарські культури, ерозійної деградації ґрунтів, розробки заходів раціонального використання і охорони еродованих земель, відновлення функціонування контурно-меліоративних систем землеробства.

Розроблено методичні ГІС підходи до ґрунтово-географічного районування та проведено районування України на рівні округу, зокрема сформовано векторну базу даних ґрунтово-географічних таксономічних одиниць України в форматі shp та dbf. Створено векторну карту ґрунтово-географічного районування України. Розроблено схему ґрунтово-географічного районування Львівської області. Оновлено номенклатурний список ґрунтів Львівської області. Векторизовано засобами ГІС тематичні шари ґрунтово-географічного районування Львівської області на різних класифікаційних рівнях, доповнено базу даних ґрунтово-географічних таксономічних одиниць в форматі dbf.

У 2019 році опубліковано 3 монографії, 2 навчальних посібники, 3 статті у виданнях, включених до міжнародної науковометричної бази, 2 статті у інших закордонних виданнях, 27 статей у вітчизняних фахових виданнях.