Наукова діяльність

Наукова діяльність студентів пов’язана з діяльністю на географічного факультету 12 студентських наукових гуртків та інших організацій.

2022 рік

19–20-го травня 2022 р. проведена XХІІІ-a Всеукраїнська студентсько-аспірантська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії, екології, туризму та сфери гостинності в Україні», у якій взяло участь понад 40 студентів із всіх кафедр географічного факультету, а також студенти Ужгородського Університету. Конференція проходила у режимі онлайн з використанням платформи Майкрософт Тімс.
Переможцями ХХIIІ-ї Всеукраїнської студентсько-аспірантської наукової конференції стали:
І місце

  1. Тимошишин Анастасія (кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи)
  2. Ситник Анастасія (кафедра готельно-ресторанної справи та харчових технологій)

ІІ місце

  1. Сухан Іван (Ужгородський національний університет)
  2. Винник Ігор (кафедра економічної і соціальної географії)
  3. Мужик Василина (кафедра туризму)
  4. Герман Андрій (кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи)
  5. Морозовська Уляна (кафедра конструктивної географії і картографії)

ІІІ місце

  1. Пановик Петро (кафедра географії України)
  2. Чепурко Вікторія (кафедра геоекології і фізичної географії)
  3. Сапса Марія (кафедра геоморфології та палеогеографії)
  4. Кобрин Маряна-Галина (кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи)
  5. Кірейчук Маргарита (кафедра конструктивної географії і картографії)

За результатами ХXІІІ-ої Всеукраїнської студентської наукової конференції “Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії, екології, туризму та сфери гостинності в Україні” підготовлено й видано матеріали. Збірник включає 26 наукових статтей.

3 та 4 лютого 2022 р. – “Winter Carpathian”, традиційний захід львівського осередку Всеєвропейської асоціації студентів-географів «EGEA Lviv».

В зв’язку з повномаштабним вторгненням осередок від Всеєвропейської асоціації студентів-географів «EGEA Lviv» перейшов на онлайн формат івентів. Підтримали ініціативу #egeadon’tcloseyourеyes, де показали реалії в яких живуть українці щодня. 20.05.2022 відновлено повноцінну діяльність осередку і проведено онлайн-знайомство студентів з осередком. 25.05.2022 відбувся захід щодо мобільності міста Львова у воєнний час. Розглянуто загальні аспекти сталої мобільності, виклики ефективної, сталої, доступної мобільності у воєнний час. 19.07.2022 відбулась прогулянка у Брюховичі. Відвідано криївку на Круковій горі. З 26.09-30.09.2022 відбулась поїздка на масив Свидовець.

2021 рік

У 2021 р. на географічному факультеті проведено перший етап конкурсу студентських наукових робіт, за науковими напрямами “Природничі науки” (“Географія”, “Екологія”) та “Сфера обслуговування” (“Туризм”, “Готельно-ресторанна справа”), в результаті якого відібрано вісім наукових робіт для участі у наступному Всеукраїнському етапі.
Студентка третього курсу Корнєва Влада зайняла перше місце на Всеукраїнському етапі конкурсу студентських наукових робіт, який проходив на базі Київського національного торговельно-економічного університету – науковий напрям “Сфера обслуговування” (“Туризм”).
Студентка четвертого курсу Хоменко Катерина зайняла друге місце на Всеукраїнському етапі конкурсу студентських наукових робіт, який проходив на базі Полтавського національного педагогічного університету ім В. Г. Короленка – науковий напрям “Природнчі науки” (“Географія”).

Студенти факультету брали активну участь у наукових конференціях (16 за звітній період) за результатами яких опубліковано 102 статті / 31 одноосібно та 24 тези доповідей на конференціях / 1 одноосібно.
Студентка ОС Магістр Ніна Рубаха (науковий керівник доц Є. Тиханович) представник молоді України на COP26 – 26-тій Конференція Організації Об’єднаних Націй зі зміни клімату (Глазго, 2021). В Конференції беруть участь країни, які підписали Рамкову конвенцію ООН про зміну клімату (РКЗК ООН).

Студенти Козик Т., Шевцов А., Кайдрович З., Ситник А., Іванчин П., Ваньо Н., Петришин Д., Цимбала М., Червінська М., Гаврилюк В., Остроушко М., Суптеля З., Рубаха Н., Біляк Ю., Кастишин Т., Ганич Р., Тиховська Л., Терещенко В., Гібляк Х. та ін взяли участь у XХІІ-й Всеукраїнській студентській науковій конференції «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії, туризму та сфери послуг в Україні».
Студенти у співавторстві з керівниками брали участь у XV Міжнародній конференції «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід». Серед них: Кондратюк Д., Гайдаєнко Я., Гінда В., Головецька В., Кудрявцев І., Шпоняк М., Іващук Ю, Левчук Н., Запотічна Я. та ін. Загалои студентами у рамках проведення конференції опублікавано понад 20 наукових статтей.
Студенти Севастянов Д., Стефанишин Т, Скварій А., Симчера І., Вільчинський А., Янишевський А. та ін. брали участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференції, присвяченій 70-річчю кафедри геоморфології і палеогеографії.
Окрім цього студентами факультету взята участь у низці Всеукраїнських та міжнародних конференцій у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Харківському національному університеті імені Каразіна, а також університетів в Рівному, Одесі, Сумах, Херсоні, Кропивницькому та ін.

20–21-го травня 2021 р. проведена XХІІ-a Всеукраїнська студентська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії, туризму та сфери послуг в Україні», у якій взяло участь понад 50 студентів із всіх кафедр географічного факультету, а також студенти Ужгородського Університету. Конференція проходила у режимі онлайн з використанням платформи Майкрософт Тімс.

Переможцями ХХII-ї Всеукраїнської студентської наукової конференції стали:

І місце

  1. Полянський Андрій (Ужгородський національний університет)
  2. Ситник Анастасія (кафедра готельно-ресторанної справи та харчових технологій)

ІІ місце

  1. Рубаха Ніна (кафедра фізичної географії)
  2. Тиховська Леся (кафедра грунтознавства та географії ґрунтів)
  3. Морозовська Уляна (кафедра конструктивної географії та картографії)
  4. Гаврилюк Віталій (кафедра туризму)

ІІІ місце

  1. Прокопчук Назар (кафедра конструктивної географії та картографії)
  2. Чаусова Тетяна (кафедра економічної та соціальної географії)
  3. Продан Мар’яна (кафедра геоморфології та палеогеографії)
  4. Гібляк Христина (кафедра грунтознавства та географії грунтів)
  5. Кузло Аня (кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи)
  6. Іван Сухан/Марія Ференц (Ужгородський національний університет)
  7. Остроушко Максим (кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи).

За результатами ХXІІ-ої Всеукраїнської студентської наукової конференції “Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії, туризму та сфери постуг в Україні” підготовлено й видано матеріали. Збірник включає 28 наукових статтей.

Першим заходом ГО «Українська спілка молодих географів» (далі «УСМГ») був VII Всеукраїнський конгрес молодих географів “Назад до витоків”, що відбувався на Розточчі (Львівщина) 12-16 травня 2021 р. та організовувався активними учасниками львівського осередку УСМГ та EGEA Lviv. Конгрес вдалось реалізувати попри складні (на той час) умови та обмеження. На віче драйвером осередку було обрано Малець Олену.
19 серпня 2021 р. відбулась лекція Ярослава Євгеновича Іваха на тему “Геополітичні уроки Афганістану”, організована ГО “УСМГ”, Alco&Geography та МолоДвіжЦентр (Львів). Завдяки змішаному формату проведення, долучитись могли не тільки львів’яни, а й всі охочі. 27-28 серпня 2021 р. відбулась поїздка на Чернігівщину. Організаторами були наукова та зелена платформи УСМГ та Львівський обласний молодіжний центр. Долучились представники львівського осередку. Під час поїздки відвідали м. Чернігів, а також молодіжні центри м. Ніжин та селища Добрянка (українсько-білоруське прикордоння), обмінялись досвідом молодіжної політики, обговорили питання природоохоронного характеру і просторового розвитку громад та презентували УСМГ як приклад мережування. 04-05 вересня 2021 – активні учасники осередку долучилось до волонтерства на молодіжному заході “Молодвіж. Voice it!”. 06-11 вересня 2021 – міні- Міжконгресся у м. Бердянськ. 16 вересня 2021 – презентація діяльності ГО “УСМГ” і львівського осередку зокрема на географічному факультеті ЛНУ. Залучення нових учасників, а згодом – бардівський вечір у дворику факультету. 25 вересня – Науковий фестиваль “OL”, організований Lviv Open Lab. Презентація УСМГ та географічного факультету. Проведення майстер-класів по сортуванню сміття та використанню туристичного спорядження. Окрім організованих активностей, також долучились і до волонтерства на заході. 13-17 жовтня – VIII Всеукраїнський конгрес молодих географів, Колочава. Долучилось понад 20 львів’ян. 24 жовтня – виїзна екскурсія з Зеленою платформою та EGEA Lviv. Відвідали Бойківщину, наочно дізнались про альтернативну енергетику. 6 листопада – долучилися до онлайн- зустрічі Зеленої платформи. Обговорили напрямки діяльності та можливу співпрацю з осередком.

2020 рік

При кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи діє студентський екологічний гурток (керівники: доцент Б. В. Сенчина, доцент І. М. Рожко, доцент І. Б. Койнова). Він налічує 32 студенти. На основі студентського гуртка створено громадську організацію “Еко-Поступ” (президент: Доцент І. Б. Койнова), яка проводить наукові дослідження, спрямовані на вирішення актуальних еколого-географічних проблем Західного регіону України, наукові семінари, екоосвітні заходи.

На кафедрі туризму функціонує науковий гурток з активного туризму (керівник: Доцент М. З. Гамкало), у роботі якого бере участь 12 студентів та “Туристично-екскурсійний” гурток (керівник: ас. В. В. Ярмолович), у роботі якого беруть участь 16 студентів.

На базі кафедри створена та функціонує Спільнота геоінформаційних досліджень довкілля і суспільства “GIS HUB LNU”. В рамках спільноти відбувається поглиблене освоєння студентами сучасних геоінформаційних технологій та технологій дистанційного зондування Землі, проводяться майстер-класи, здійснюється обмін актуальною інформацією, поширення навчальних матеріалів, зокрема – через сторінку спільноти в соціальній мережі Facebook.

На кафедрі ґрунтознавства і географії ґрунтів функціонує два студентських гуртки “Чорноземи України” (керівник: Доцент І. Я. Папіш) і “Антропогенна трансформація ґрунтів” (керівник: Доцент Ю. І. Наконечний), у роботі яких беруть участь 10 студентів.

На кафедрі геоморфології і палеогеографії працює студентський гурток “Геоморфолог і палеогеограф” (науковий куратор Професор Лідія Дубіс), учасниками якого є 15 студентів. За звітній період проведено 4-и очні та одне дистанційне засідання.

На кафедрі географії України діє студентський науково-краєзнавчий гурток (керівник: професор Р. М. Лозинський) у його роботі беруть участь 12 студентів.

На кафедрі фізичної географії працює студентська ландшафтно-краєзнавча експедиція (керівник: Доцент В. М. Шушняк) у роботі якої беруть участь 14 студентів.

Продовжує роботу Геополітичний науковий клуб імені академіка Степана Рудницького (куратор: Професор О. І. Шаблій), який є добровільним молодіжним об’єднанням студентів, аспірантів та молодих вчених географічного факультету. У роботі наукового об’єднання беруть участь 11 студентів.

У Львові 11 листопада 2011 р. створена Всеєвропейська асоціація студентів-географів «EGEA». В організації беруть участь найактивніші студенти географічного факультету делегатами багатьох наукових географічних конференцій. На цей час організація налічує близько 30 осіб, більша частина яких активно займається роботою в осередку. Львівський осередок є найактивнішим в Україні. Цьогорічними керівниками організації на звітній конференції в грудні 2019 року вибрані – Фісенко Микита, Речич Ольга та Ганич Ростислав.

Учасники організації цього року не брали участь у міжнародних конгресах та обмінах студентами з передовими університетами Європи за причини епідеміологічної ситуації в Україні в наслідок поширення коронавірусу CoViD-19. Попри все, учасниками асоціації організовано захід “Carpathian mountains. Maramures edition”, який відвідали не тільки студенти зі ЛНУ ім. Івана Франка, а й з КНУ ім. Тараса Шевченка, Східноєвропейського НУ ім. Лесі Українки й навіть з НУ «Львівська Політехніка».

Студенти брали активну участь в організації V Всеукраїнського конгресу молодих географів 10–14 жовтня 2019 р. в с.Завалля, учасниками яких стали близько 10 осіб з різних спеціальностей факультету.

У 2020 р. на географічному факультеті проведено перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей “Географія”, “Туризм” і “Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування”. У відбірковому етапі брали участь 36 студентів. Для участі у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади скеровано шість студентів. Також проведено перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальних дисциплін “Готельно-ресторанна справа”, “Грунтознавство”, “Економіка природокористування”, “Загальна екологія”, “Рекреалогія”. Увідбірковому етапі брало участь 67 студентів. Для участі у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади скеровано десять студентів

Студентка третього курсу Сенишин Соломія зайняла друге місце на Всеукраїнському етапі конкурсу студентських наукових робіт, який проходив на базі Одеської національної академії харчових технологій – науковий напрям “Сфера обслуговування” (“Готельно-ресторанна справа”).

Студентка четвертого курсу Штуглинець Вікторія зайняла третє місце на Всеукраїнському етапі конкурсу студентських наукових робіт, який проходив на базі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.

Студенти факультету брали активну участь у наукових конференціях (16 за звітній період) за результатами яких опубліковано 72 статей/23 одноосібно та 4 тез/3 одноосібно.

Студентка О. Лесів брала участь у ІІ Всеукраїнській наук.-практ. інтернет конференції “Туристичний бренд як фактор формування позитивного іміджу України на світовому ринку” (20 лютого 2020 р.)

Студенти Н. Смеречанський, І. Сапса, А. Василенко, В. Штуглинець, Н. Прокопчук, Р. Ганич, Л. Загрійчук, О. Блажівський, А. Шевцов, М. Омелюх, Н. Гарник, Х. Гібляк, М. Остроушко, Ю. Полянський, В. Смерковська, А.-К. Чорна, М. Кравчишин, О. Войтенко Н. Федечко та ін. брали участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції студентській науковій онлайн-конференції “Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії та туризму” (Львів, 3 червня 2020 р.).

Студенти Н. Соловей, Р. Ганич, І. Ющук, Ю. Чернега, А. Кікта, О. Сметана, Т. Боднарчук, К. Гейц, А. Янович, Н. Федечко, А. Вільчинський, М. Тимчишин та ін. брали участь у XIV Міжнародної наукової конференції “Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід” (11-13 жовтня 2020 р.).

Студент Р. Ганич IV Міжнародній науково-практичній конференції “Priority Directions of Science Development” (Львів, 3-4 лютого 2020 р.).

Студентка М. Лопушанська брала участь у V-му Всеукраїнському конкурсі з міжнародною участю “Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні”, який було організовано Національним авіаційним університетом, факультет екологічної безпеки, інженерії та технологій (м. Київ) (відбувся 5 червня 2020 року). Тема конкурсної роботи: “Сучасний стан та перспективи розвитку сонячної енергетики на території Львівської області” (наук. керівник – доц. Д. Кричевська). Конкурсна робота зайняла 8 місце у секції “Хімічна технологія та інженерія”, у якій брали участь 17 осіб. За результатами досліджень Лопушанської М. підготовлено розділ “Сучасний стан та перспективи розвитку відновлюваної енергетики Львівської області” до колективної монографії “Геоекологія Львівської області”.

Студентка Л. Малюга брала участь у заході «Молодіжна наукова ліга». Наукові досягнення молоді: особливості та перспективи (м. Тернопіль, 2020 р.)

Студентка А. Костик брала участь в Всеукраїнській науково-практичній заочній конференції студентів, аспірантів та молодих учених “Еколоґія, природокористування та охорона навколишнього середовища: прикладні аспекти” (м. Маріуполь, 29 травня 2020 р.)

Студент Ю. Полянський брав участь у ХV Всеукраїнських наукових Таліївських читаннях (м. Харків, 2020).

Студентки Л. Третяк та Н. Тур брали участь в ХІІІ Міжнародній міждисциплінарній наук.-практ. конф. “Сучасні аспекти збереження здоров’я людини” (м. Ужгород, 2020 р.)

Студентки Х. Гібляк та В. Смерековська брали участь у науково-практичній конференції “Екологія, природокористування та охорона навколишнього середовища” (м. Маріуполь, 29 травня 2020 р.).

Студентка О. Сметана брала участь у міжнародній студентській наукової конференції “Розвиток суспільства та науки в умовах цифрової трансформації” (м. Одеса, 2020 р.)

Студентка Ю. Вавренюк брала участь у VII між нар. наук.-практ. інтернет-конф “Гостинність, сервіс, туризм, досвід, проблеми, інновації” (м. Київ, 2020 р.)

3-го червня 2020 р. проведена XХІ-a Всеукраїнська студентська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії та туризму в Україні», у якій взяло участь 32 студенти із всіх кафедр географічного факультету.

2019 рік

При кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи діє студентський екологічний гурток, організований при кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи (керівники: доц. Б. В. Сенчина, доц. І. М. Рожко, доц. І. Б. Койнова). Він налічує близько 35 студентів.). На основі студентського гуртка створено громадську організацію “Еко-Поступ” (президент: доц. І. Б. Койнова), яка проводить наукові дослідження, спрямовані на вирішення актуальних еколого-географічних проблем Західного регіону України, наукові семінари, різні екоосвітні заходи.

На кафедрі туризму функціонує науковий гурток з активного туризму (керує доц. М. З. Гамкало), у роботі якого бере участь 10 студентів, гурток ,,Туристичне краєзнавство” (керує доц. В. Р. Монастирський), у його роботі бере участь 14 студентів, гурток ,,Туристично-екскурсійний” (керує ас. В. В. Ярмолович), у його роботі бере участь 11 студентів.

На кафедрі ґрунтознавства і географії ґрунтів працює два наукових студентських гуртки – “Чорноземи України”, (керівник: доц. І. Я. Папіш) і “Антропогенна трансформація ґрунтів”) (керівник доц. Ю. І. Наконечний). Кількість студентів, які беруть участь у їх роботі – 15.

На кафедрі геоморфології і палеогеографії працює студентський гурток «Геоморфолог» (науковий куратор проф. Л. Ф. Дубіс), учасниками якого є студенти кафедри 3-6 курсів. Кількість студентів, які беруть участь у їх роботі – 14.

На кафедрі географії України діє студентський науково-краєзнавчий гурток. У роботі гуртка беруть участь 13 студентів. (керівник: проф. Лозинський Р.М. ).

На кафедрі фізичної географії працює студентська ландшафтно-краєзнавча експедиція (керівник: доц. В. М. Шушняк), у роботі якої беруть участь 20 студентів.

Продовжує роботу Геополітичний науковий клуб імені академіка Степана Рудницького (куратори: проф. О. І. Шаблій, доц. О. І. Вісьтак), який є добровільним молодіжним об’єднанням студентів, аспірантів та молодих вчених географічного факультету. У роботі наукового об’єднання  беруть участь 18 студентів. Клуб організовує тематичні круглі столи, зустрічі з цікавими людьми, перегляди документальних та художніх фільмів, тренінги і майстер-класи. При кафедрі діє також науковий гурток.

У 2019 р. на географічному факультеті проведено перший етап конкурсу студентських наукових робіт, за науковими напрямами “Природничі науки” (“Географія”, “Екологія”) та “Сфера обслуговування” (“Туризм”, “Готельно-ресторанна справа”), в результаті якого відібрано вісім наукових робіт для участі у наступному Всеукраїнському етапі.

Студенти О. Мельник, Р. Мельник, І. Філяс, В. Михалець, Н. Кравчук та ін. брали участь у науковій конференції Конструктивна географія і картографія: стан, проблеми, перспективи (Львів, 26 квітня 2019 р.).

Студент М. Остроушко брав участь у VII Міжнародній науковій конференції молодих вчених. (Харків, 2019).

Студентка Ю. Острижнюк брала участь у міжнародній студентській конференції “Розвиток суспільства та науки в умовах цифрової інформації”

Студентка О. Доценко брала участь в ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції “Сучасний стан, проблеми та перспективи розвитку туризму в регіонах України” (Львів, 2019 р.).

2018 рік

За звітній рік організацією “Еко-Поступ” (президент: доц. І. Б. Койнова) проведені екологічні акції: “Ведмежа” екологічна акція” (Ведмежий Притулок Домажир 3 травня 2018р.), “Чисті Зелені очі” (Снопківський парк м. Львів, 13 вересня 2018р.), “Чисті узбережжя озера Пісочне – 2018” (Шацький НПП, 12-14 жовтня 2018 р.).

Протягом року здійснена ландшафтно-краєзнавча експедиція (керівник: доц. В. М. Шушняк) “Слідами давнього зледеніння” (11-13 травня 2018 р., с. Верещиця – м. Шкло). У її роботі брали участь 14 учасників, результати якої обговорені на студентських наукових семінарах.

Проведено Польову літню школу гірського ландшафтознавства з 23 по 28 липня 2018 р. на Чорногірському географічному стаціонарі, у якій брало участь 10 студентів.

У Львові Всеєвропейська асоціація студентів-географів EGEA утворена 11 листопада 2011 р. В організації беруть участь найактивніші студенти географічного факультету, які є членами вченої,студентської ради, а також делегатами багатьох наукових географічних конференцій. На даний момент в організації є 14 активних членів. Цьогорічними керівниками організації на звітній конференції в грудні 2017 року вибрані – Полянський Ю. С. та Хрол Л. В. EGEA Lviv є найактивнішим осередком в Україні.

Учасники організації в цьому році приймали участь у двох міжнародних конгресах – Західноєвропейському у місті Брюссель, Бельгія (Полянський Ю. С.) та Всеєвропейському у місті Сельце, Хорватія (Полянський Ю. С., Хрол Л. В., Іваник І. Р., Малець В. Б.). Окрім конгресів наш осередок мав цього року два обміни – з Вільнюсом (6 осіб) та Цюріхом (5 осіб).

Осередок є активним і на ниві організації подій. Нами було організовано два івенти -“Ukrainian Carpathians”, який відвідало 10 осіб та “Maramures Weekend” на якому були присутні 8 осіб. Окрім офіційних івентів та обмінів відбуваються зустрічі з друзями з інших країн у Львові та закордоном під час подорожей. У планах на 2019 р. осередок має організацію мітингу керівництва EGEA OSM (40 осіб) та обміни з такими містами як Аугзбург, Братислава та Брно.

Студенти брали активну участь організації IV-ого Всеукраїнського конгресу молодих географів (27 квітня – 1 травня 2018 р., с. Хрінники Рівненської обл.). Участь брало 20 студентів географічного факультету.

У 2018 р. на географічному факультеті проведено перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей “Географія”, “Туризм” і “Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування”. У відбірковому етапі брали участь 35 студентів. Для участі у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади скеровано шість студентів.

У 2018 р. на географічному факультеті проведено перший етап конкурсу студентських наукових робіт, за результатами якого відібрано дві наукові роботи для участі у наступному Всеукраїнському етапі.

Студентка четвертого курсу Біланюк Марта Володимирівна зайняла перше місце на Всеукраїнській олімпіаді з географії, що проходила на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Студентка Алонзова Аліна Олександрівна взяла участь у Конкурсі студентських наукових робіт в рамках реалізації благодійної програми “Стипендіальна програма “Майбутнє туристичної галузі” з Travel Professional Group (TPG) Україна (національний туроператор), який відбувся на географічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У ньому брали участь студенти туристичних спеціальностей вищих навчальних закладів України. Студентка виборола ІІ-ге місце за наукову роботу на тему: “Перспективи розвитку кластерів сільського туризму в Карпатському регіоні”. Згідно умов конкурсу студентка буде отримувати стипендію від туроператора TPG та матиме можливість працевлаштування у регіональному офісі цієї туристичної компанії у м. Львові.

У липні 2018 р. відбулася навчальна краєзнавчо-туристична практика студентів географічного факультету в Ойцовському національному парку, у якій взяло участь 23 студенти географічного факультету.

Проведено міжінститутську студентську наукову конференцію за участю кафедри економічної і соціальної географії ЛНУ ім. І. Франка та кафедри теоретичної та прикладної економіки НУ “Львівська Політехніка”, НДЦ “Демос”, кафедри менеджменту організації Міжрегіональної академії управління персоналом “Суспільно-географічні та геоекономічні проблеми просторового розвитку регіонів” (Львів, 26 квітня 2018 р.). Виступило 19 студентів, у тім числі 11 − з кафедри економічної і соціальної географії.

Студент Загрійчук Володимир Федорович брав участь у II-ому турі Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напрямку “Середня освіта (Географія)” у Переяславі-Хмельницькому.

Студентка Теслович Мар’яна Вікторівна брала участь у II-ому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі “Екологія та екологічна безпека” (м. Полтава, 28 березня – 1 квітня 2018 р.); за результатом конкурсу була допущена та брала участь у підсумковій науково-практичній конференції, що проходила у м. Полтаві 28‒30 березня 2018 р.

Студент Голованич Тарас Віталійович брав участь у II-ій міжнародній науково-практичній інтернет-конференції “Актуальні проблеми регіональних досліджень” (м. Луцьк, 17–18 травня 2018 р.).

Студент Петровський Святослав Володимирович брав участь у міжнародній науково-практичній конференції “Географія в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка: 85 років – досягнення та перспективи” (Київ, 30-31 березня 2018 р.).

Студентка Крайнік Тетяна Василівна брала участь у П’ятому міжнародному студентському конгресі “Захист навколишнього середовища. Збалансоване природокористування” (Львів, 22-23 травня 2018 р.).

Студентка Войчун Наталія Ігорівна брала участь у ІІ-ій Всеукраїнській заочній науковій конференції студентів та молодих вчених “Теоретичні та прикладні аспекти досліджень з біології, географії та хімії” (Суми, 25 квітня 2018 р.).

Студентка Мельник Ольга Русланівна і Горковчук Оксана Ігорівна брали участь у 40-ій Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції “Вітчизняна наука на зламі епох: проблеми та перспективи розвитку” (Переяслав-Хмельницький, 16 лютого 2018 р.).

Студенти Моргацький В. М., Чорна А.-К. А., Чорна Н. С. і Сапса І. С. брали участь у ХVІ-ій міжнародній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених “Шевченківська весна-2018 (18-19 квітня 2018 р.).

Студенти Ткач О. І. і Цевух Я. І. брали участь у ХІV-их Всеукраїнських наукових Таліївських читаннях “Охорона довкілля” (Харків, 2018 р.).

Студенти Моргацький Владислав Миколайович брав участь у ІІІ-ої Всеукраїнської конференції молодих науковців “Сучасні проблеми природничих наук” (м. Ніжин, 25‒26 травня, 2018 р.).

16 травня 2018 р. проведена XІХ-a студентська наукова конференція «Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії в Україні», у якій взяло участь 23 студенти із всіх кафедр географічного факультету, а також студент Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

За підсумками наукових доповідей і презентацій визначено найкращих студентів-науковців географічного факультету. У визначенні переможців брали участь усі студенти. Кожен учасник заповнював спеціальну анкету, в якій оцінив актуальність теми, логічність і послідовність викладу матеріалу та аргументованість висновків. Водночас оцінювався рівень наочності, яку використовували студенти під час наукової доповіді.

У 2018 р. відзначено наукові доробки й нагороджено дипломами таких студентів:

І місце – Моргацький Владислав Миколайович (кафедра географії України, науковий керівник: професор Р. М. Лозинський);

ІІ місце – Сапса Іван Степанович (кафедра геоморфології і палеогеографії, науковий керівник: професор А. Б. Богуцький);

ІІ місце – Хомин Олена Ярославівна (кафедра географії України, науковий керівник: професор Р. М. Лозинський);

ІІ місце – Цевух Ярина Ігорівна (кафедра раціонального використання природних ресурсів і охорони природи, науковий керівник: професор М. М. Назарук);

ІІІ місце – Борис Ярослав Ярославович (кафедра ґрунтознавства і географії ґрунтів, науковий керівник: доцент О. Г. Телегуз);

ІІІ місце – Добросельська Діана Ігорівна (кафедра економічної і соціальної географії, науковий керівник: доцент Я. Є. Івах);

ІІІ місце – Заржицька Анастасія Сергіївна (кафедра туризму, науковий керівник: старший викладач Ю. В. Зінько);

ІІІ місце – Облогіна Юлія Олександрівна (кафедра геоморфології і палеогеографії, науковий керівник: професор Л. Ф. Дубіс);

ІІІ місце – Теслович Мар’яна Вікторівна (кафедра конструктивної географії і картографії, науковий керівник: доцент Д. А. Кричевська).

За результатами ХІX-ої студентської наукової конференції “Реалії, проблеми та перспективи розвитку географії в Україні” підготовлено й видано матеріали. Збірник включає 21 наукову статтю.

2017 рік

02.08 – 08.08. 2017 р. на базі Чорногірського географічного стаціонару, Карпатського національного заповідника, а також у м. Львові відбувся щорічний семінар – хайкінг Ukrainian Carpathians vol. 6 організований Львівським осередком європейської асоціації студентів-географів і молодих географів (EGEA Lviv). Цього року захід в Україні відвідали географи з Чехії, Німеччини, Словаччини та Бельгії.  (19 студентів).

Протягом року 15 студентів географічного факультету учасники європейської асоціації студентів-географів і молодих географів (EGEA Lviv) відвідали Польщу, Австрію, Швейцарію, Словенію, Румунію.

З 14 по 24 липня 2017 року відбулася навчальна краєзнавчо-туристична практика студентів географічного факультету в Ойцовському національному парку,  у якій взяло участь 27 студентів географічного факультету.

23–30 жовтня 2017 р. проведено українську частину німецько-українського семінару «moving seminar» «Проблеми Галичини» (Україна–Німеччина). У семінарі взяли участь 3 студенти географічного факультету.

У 2017 р. на географічному факультеті проведено перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей “Географія”, “Туризм” і “Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування”. У відбірковому етапі брали участь 42 студенти. Для участі у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади скеровано шість студентів.

У 2017 р. на географічному факультеті проведено перший етап конкурсу студентських наукових робіт, за результатами якого відібрано 5 наукових робіт для участі у наступному Всеукраїнському етапі.

За підсумками Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з туризму, що проходив на базі Львівського інституту економіки і туризму, дипломом ІІ-ого ступеня відзначено роботу студентки 4-го курсу Мулевич Олександри Валентинівни

Студентка третього курсу Біланюк Марта Володимирівна зайняла друге місце на Всеукраїнській олімпіаді з географії, що проходила на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Студент третього курсу кафедри туризму Корінчук Сергій Ігорович  зайняв друге місце на Всеукраїнській олімпіаді з туризмознавства (м.Київ, Національний університет харчових технологій).

Студентка Пінчук Х. І. прийняла участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених «Розвиток українського етнотуризму: проблеми та перспективи (Львів, ЛІЕТ, 25 квітня 2017 р.).

Студентка Гривна О. П. прийняла участь у міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Актуальні проблеми країнознавчої науки» (Луцьк, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, 18-19 травня 2017)..

Студенти Моргацький В. М. та Сапса  І. С. взяли участь у ХV міжнародній конференції  студентів, аспірантів та молодих вчених  “Шевченківська весна-2017”.

Магістр Карасюк І.С. брала участь у II-ому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузі “Екологія та екологічна безпека” (м. Полтава, 15–17 березня 2017 р.); брала участь у науково-практичній конференції Всеукраїнського студентського конкурсу з галузі “Екологія та екологічна безпека” (м. Полтава, 15–17 березня 2017 р.); брала участь у XI-ій Міжнародній науково-практичній конференції студентів і аспірантів “Молода наука Волині: пріоритети та перспективи досліджень” (м. Луцьк, 16–17 травня 2017 р.).

Студенти Горковчук О.І. та Цевух Я. І. брали участь у роботі Четвертого студентського Конгресу «Захист навколишнього середовища. Збалансоване природокористування» (м. Львів, 26-27 квітня 2017 року).

Студенти Гнатюк І.С., Галянта Л.А,. Гутник С.І., Теслович М.В. та Романко Р. Б. брали участь в роботі ІV Міжнародної наукової конференції молодих вчених «Екологія, неоекологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»  (Харків, ХНУ імені В.Н.Каразіна),

Студенти Макаруха Г.І., Біляковська М.С. брали участь у Х-ій науковій конференції з міжнародною участю «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід»  (Львів – Ворохта, 2017).

Студенти Цибрівська Л. Б. та  Шевчишин Т. А. брали участь у  міжнародній науково-практичній конференції студентів та аспірантів «Географічні дослідження: історія, сучасність, перспективи»  (Харків, ХНУ імені В. Н. Каразіна).

З 28 квітня по 3 травня 2017 року студенти географічного факультету провели ІІ всеукраїнський студентський географічний конгрес «Багатство Карпат. Зберегти чи втратити!?». Конгрес проходив на географічному факультеті та на Чорногірському географічному стаціонарі у смт. Ворохта Івано-Франківської області. Взяло участь 70 студентів із університетів Києва, Харкова, Одеси, Чернівців, Луцька, Дніпра, Львова.

2-16 жовтня 2017 року відбувся третій Всеукраїнський конгрес студентів-географів Організаторами конгресу виступили студенти географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Загальна тема конгресу: «Канів усупереч Шевченківським стереотипам». Захід відбувався у місті Києві та на базі Канівського природного заповідника у місті Канів. У роботі прийняли участь 15 студентів географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.

2016 рік

При кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи діє два наукових студентських гуртки, які охоплюють 46 студентів. Найчисельнішим й особливо активним є студентський екологічний гурток, організований при кафедрі раціонального використання природних ресурсів і охорони природи (керівники: доц. Б. В. Сенчина, доц. І. М. Рожко, доц. І. Б. Койнова). Він налічує близько 40 студентів. Студенти “Екологічного гуртка” брали участь в акціях: “Чисті Карпати – Чиста Україна” (Карпатський НПП, травень 2016 р.) “Чисті узбережжя озера Пісочного – 2015” (Шацький НПП, жовтень 2016). «Зелена толока» (на базі ботанічного саду ЛНУ ім. Івана Франка, квітень, 2016 р.). На основі студентського гуртка створено громадську організацію “Еко-Поступ” (президент: доц. І. Б. Койнова), яка проводить наукові дослідження, спрямовані на вирішення актуальних еколого-географічних проблем Західного регіону України, наукові семінари, різні екоосвітні заходи.

Студентський гурток “Екологія води і ґрунту” (керівник проф. З. Г Гамкало.) охоплює 6 студентів. Дослідницька робота проводиться за польових та лабораторних умов.

На кафедрі туризму функціонує науковий гурток з активного туризму (керує  доц. М. З. Гамкало), у роботі якого бере участь 15 студентів, гурток ,,Туристичне краєзнавство” (керує доц. В. Р. Монастирський), у його роботі бере участь 15 студентів, гурток ,,Туристично-екскурсійний” (керує ас. В. В. Ярмолович), у його роботі бере участь 12 студентів.

На кафедрі ґрунтознавства і географії ґрунтів працює два наукових студентських гуртки – “Чорноземи України”, (керівник: доц. І. Я. Папіш) і  “Антропогенна трансформація ґрунтів”) (керівник доц. Ю. І. Наконечний). Кількість студентів, які беруть участь у їх роботі – 12.

На кафедрі геоморфології і палеогеографії працює студентський гурток «Геоморфолог» (науковий куратор проф. Л. Ф. Дубіс), учасниками якого є студенти кафедри 3-6 курсів. Кількість студентів, які беруть участь у їх роботі – 15.

На кафедрі географії України діє студентський науково-краєзнавчий гурток (керівник: проф. Лозинський Р.М. ).

На кафедрі фізичної географії працює студентська ландшафтно-краєзнавча експедиція (14 учасників). Протягом року здійснено три експедиції Головним європейським вододілом, результати яких обговорювалися на студентських наукових семінарах.

Продовжує роботу Геополітичний науковий клуб імені академіка Степана Рудницького (куратори: проф. О. І. Шаблій, доц. О. І. Вісьтак), який є добровільним молодіжним об’єднанням студентів, аспірантів та молодих вчених географічного факультету ЛНУ          ім. І. Франка. У роботі наукового об’єднання  беруть участь 20 студентів. Клуб організовує тематичні круглі столи, зустрічі з цікавими людьми, перегляди документальних та художніх фільмів, тренінги і майстер-класи. За період діяльності клуб підготував та провів 10 засідань, присвячених актуальним питанням світової та української геополітики, економічної і соціальної географії, діє як одна з форм навчально-наукової роботи.

11 листопада 2014 року утворився львівський осередок EGEA (Європейська географічна асоціація студентів та молодих вчених). Протягом року студенти в рамках обміну відвідали Польщу, Австрію, Швейцарію, Словенію, Румунію.

28 серпня – 4 вересня EGEA Lviv проведений 5-ий міжнародний семінар-хайкінг Ukrainian Carpathians vol. 5 із  студентами-географами з Іспанії (Каталонії), Німеччини, Румунії та Словаччини (в роботі взяло участь 30 студентів).

Студентка IV курсу Марзанич Н. І. Приймала участь у роботі П’ятнадцятої міжнародної науково-практичної конференції «Ресурси природних вод Карпатського регіону. Проблеми охорони та раціонального використання». (м.Львів, 26–27 травня, 2016 р.).

Студент ОКР «Магістр» Шелест Д. В. брав участь у Міжнародній наук.-практ. конференції «Від географії до географічного українознавства: еволюція освітньо-наукових ідей та пошуків (до 140-річчя започаткування географії у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича (Чернівці, 11–13 жовтня 2016 р.), наук.-практ. конф. «Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття як складова екологічного та патріотичного виховання населення України» (Національний природний парк «Святі Гори», Святогірськ 7–8 липня 2016 р.), Другій міжнародної наукової конференції «Природоохоронні території в минулому, сучасному й майбутньому світі (до 130-річчя створення “Пам’ятки Пеняцької” – першої природоохоронної території у Європі» (Львів – Броди – Пеняки, 26-27 жовтня 2016 року).

У 2016 р. проведено наукову студентську конференцію кафедри економічної і соціальної географії (квітень 2016 р., 22 студенти І–ІV курсів).

Студентка ОКР «Магістр» Кузьо Н.Т., взяла участь у  VI науковому семінарі «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат», 8-11 вересня 2016 року, смт. Ворохта, Івано-Франківська область.

Студенти Байцар Р.О., Біляковська М. С., Габчак Х.В., Галайська І.В., Литвиненко К.А., Мулевич О.В., Мусій Ю.О., Машлій С. О., Макарчук Н.П., Корнійчук С.І. взяли активну участь у роботі Х-ої Міжнародної наукової  конференції «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід» (Львів, 2016).

2015 рік

У 2015 р. на географічному факультеті проведено перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальностей “Географія”, “Туризм” і “Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування”. У відбірковому етапі брали участь 48 студентів. Для участі у другому етапі Всеукраїнської студентської олімпіади скеровано шість студентів.

У 2015 р. на географічному факультеті проведено перший етап конкурсу студентських наукових робіт, за результатами якого відібрано 5 наукових робіт для участі у наступному Всеукраїнському етапі.

За підсумками Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з туризму, що проходив на базі Львівського інституту економіки і туризму, дипломом ІІ-ого ступеня відзначено роботу студентки ОКР «Магістр» Василіцьку О.М.

Студент другого курсу кафедри туризму Корінчук С.І. є переможцем  Всеукраїнської олімпіади з туризмознавства (м.Чернівці).

Студентка V курсу Рутар Г.Б. брала участь у Всеукраїнській науково-практичній студентській конференції, присвяченій Дню землевпорядника та 15-річчю створення кафедри управління земельними ресурсами у Києві.

Студентка V курсу Вовк Н.Б.. брала участь у Міжнародній конференції «Землеустрій, кадастр та охорона земель в Україні: сучасний стан, європейські перспективи», присвяченій 20-річчю створення факультету землевпорядкування (м. Київ).

Студентка IV курсу Гнатюк І. С.  приймала участь у ХХV Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції. (Переяслав-Хмельницький, 2016).

Студент ОКР «Магістр» Петровський С. В. брав участь у V Всеукраїнській науково-практичній конференції “Географічна наука і освіта в Україні” (Київ, 26–28 листопада 2015 року).

20-24 жовтня студенти географічного факультету провели І-ий всеукраїнський студентський географічний конгрес «Взаємозв’язок людини та природи на прикладі Українських Карпат». Конгрес проходив на географічному факультеті та на Чорногірському географічному стаціонарі у смт. Ворохта Івано-Франківської області. Взяло участь 30 студентів із університетів Києва, Харкова, Одеси, Чернівців, Луцька, Дніпра, Львова.