Відбувся VI науковий семінар «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат»

14.09.2016 | 17:00

8-11 вересня 2016 року на Чорногірському географічному стаціонарі (смт Ворохта) відбувся VI науковий семінар «Проблеми геоморфології і палеогеографії Українських Карпат». Наукові доповіді були присвячені проблемам геоморфологічної регіоналізації, флювіальної геоморфології, морфоструктурно-неотектонічних досліджень, палеогеографії плейстоцену, антропогенної геоморфології, геотуристики і георізноманітності, геоекологічних проблем Карпатського регіону та іншим.

З вітальним словом до учасників наукового семінару виступив завідувач кафедри геоморфології і палеогеографії, заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка Ярослав Кравчук.

З доповіддю на тему «Неотектонічно активні розломні порушення зони зчленування Українських Карпат і платформних рівнин» виступив завідувач відділу геоморфології і палеогеографії Інституту географії НАН України Роман Спиця. Доктор філософії Краківської аграрної академії доповів про результати досліджень поверхневої ерозії Гір Ізерських (Судети).

У роботі семінару брала участь делегація науковців з Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу на чолі з доктором геолого-мінералогічних наук професором Олегом Адаменком. У складі делегації були такождиректор інженерно-екологічного інституту Мирослав Мазур, доктор географічних наук, завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру Микола Приходько, доктор технічних наук Людмила Архипова.

З науковими доповідями виступили також виступили науковці географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка: професор Ярослав Кравчук, старший викладач Юрій Зінько, доценти Галина Байрак, Віталій Брусак, Роман Гнатюк, Павло Шубер, випускниця кафедри геоморфології і палеогеографії Наталія Кузьо.

Під час наукової екскурсії учасники семінару відвідали кар’єр біля с. Загвіздя, де ознайомилися з розрізом ранньоплейстоценової тераси річки Бистриці.