Відбулося засідання Географічної комісії Львівського відділення Наукового товариства імені Тараса Шевченка

24.03.2017 | 12:58

У четвер 23 березня 2017 року відбулося засідання Географічної комісії Львівського відділення Наукового товариства імені Тараса Шевченка у руслі XXVIII наукова сесія Наукового товариства ім. Шевченка. На засіданні головував Голова географічної комісії, завідувач кафедри економічної і соціальної географії, професор ОЛЕГ ШАБЛІЙ. Обов’язки секретаря виконував доктор географічних наук, професор Іван Ровенчак.

Професор Олег Шаблій виступив з доповіддю “Про відзначення 140-річчя від народження дійсного члена НТШ Степана Рудницького”. Передбачено у кінці 2017 року провести всеукраїнську наукову конференцію з участю закордонних учених (у Тернополі) та регіональний науковий семінар (грудень, 2017 р., Львів). А також видання наукового збірника, присвяченого акад. С. Рудницькому, посвята аудиторії на географічному факультеті та ін.

Кандидат економічних наук, молодший науковий співробітник сектору просторового розвитку Інституту регіональних досліджень імені М.І.Долішнього НАН України Любомир Казьмір у співавторстві з кандидатом економічних наук науковим співробітником Оксаною Кушнірецькою і доктором економічних наук, професором – завідувачем сектору Мар’яною Мельник виступив з доповіддю “Концепт метрополійного субреґіону в сучасній реґіоналістиці”.

Кандидат географічних наук, доцент кафедри фізичної географії Богдан Яворський виголосив доповідь “Бескиди і Бєщади: походження назв і обґрунтування їх використання”.

На завершення засідання відбулася презентація карти “Географічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка” (упорядник Володимир Грицеляк, драйвер Ігор Дикий, консультант Іван Ровенчак).