Відбулося засідання Другого україно-німецького семінару “Біженці та мігранти, як виклик для суспільства”

24.11.2016 | 16:45

У середу 23 листопада 2016 року в Дзеркальній залі головного корпусу Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося засідання Другого україно-німецького семінару “Біженці та мігранти, як виклик для суспільства”. Учасниками семінару були студенти та викладачі Байройтського університету (Німеччина), Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівського інституту менеджменту, громадяни України, які були змушені покинути своє місце проживання у зв’язку з агресією Росії, науковці вищих навчальних закладів та науково-дослідних інститутів України, представники органів державної влади України.

Семінар відкрив декан географічного факультету, кандидат географічних наук, доцент Володимир Біланюк.

Із вступним словом до присутніх звернулись:

• Маркіян Мальський – Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор економічних наук, заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби.
  • Мирон Янків – ректор Львівського Інституту Менеджменту, доктор економічних наук, професор.
  • Nicolai Teufel (Байройтський університет) координатор проекту з німецької сторони.
  • Анатолій Ковальський, український активіст у Криму, незаконно ув’язнений під час анексії Криму Росією.

Обов’язки модератора семінару виконував проректор Львівського Інституту Менеджменту, кандидат географічних наук Василь Миронюк.

На засіданні семінару з доповідями виступили:

• Dr. Martin Doevenspeck (Байройтський університет). – “Біженці та міграція: факти, реакція, виклики”.
  • Оксана Яковець, радник Міністерства соціальної політики України з питань вимушено переселених осіб. – “Державний захист та допомога переселенцям в Україні”.
  • Єлизавета Колеснікова, голова ГО “Промiнь змiн”, соціальний педагог, “Інтеграція вимушено переміщених осіб в місцеві громади Україні: проблеми та перспективи”.
  • Олег Шаблій, Заслужений діяч науки і техніки України, дійсний член Наукового товариства імені Т.Шевченка, Заслужений професор Львівського університету імені Івана Франка, доктор географічних наук, завідувач кафедри економічної і соціальної географії, “Суспільно-географічні особливості внутрішніх переміщень населення в умовах гібридної війни Росії проти України”.
  • Уляна Садова, ДУ “Інститут регіональних досліджень імені М.Долішнього” НАНУ, доктор економічних наук, професор. – “Проблеми захисту вимушених мігрантів в умовах євроінтеграційних процесів України”.
  • Ольга Гринькевич, економічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат економічних наук, доцент. – “Освітня міграція в Україні: особливості та виклики в умовах військових конфліктів”.
  • Олександра Вісьтак, географічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат географічних наук, доцент. – “Історико-географічні аспекти міграційних процесів в контексті глобалізації українства”.

У дискусії взяли участь Martin Doevenspeck, Олег Шаблій, Уляна Садова.