Проведено Ювілейну Х міжнародну наукову конференцію «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід»

11.10.2016 | 12:06

7-9 жовтня 2016 р. кафедра туризму географічного факультету спільно з кафедрою країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин ЛНУ імені Івана Франка та Інститутом географії Гданського університету провели Ювілейну Х міжнародну наукову конференцію «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід».

Конференція зібрала 120 науковців та практиків з різних країн Європи: України, Польщі, Білорусі, Болгарії, Словаччини. Під час пленарного та секційних засідань, які проводилися факультеті міжнародних відносин та географічному факультеті, розглянуто широке коло питань: використання природно-географічних та історико-культурних ресурсів рекреаційних територій, розвиток інноваційних видів туризму, суспільно-економічні проблеми у туризмі, аспекти підготовки туристичних кадрів, історію світового, європейського, українського туризму тощо.

Учасники конференції представляли багато українських вищих учбових закладів та організацій, зокрема: Національний лісотехнічний університет України (Львів),  Львівський державний університет фізичної культури, Львівський інститут економіки і туризму, Екологічний коледж Львівського національного аграрного університету, Університет митної справи та фінансів (Дніпро), Житомирська філія Київського інституту бізнесу та технологій, Київський національний торговельно-економічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет водного господарства та природокористування (Рівне), Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова (Миколаїв), Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Ужгородський національний університет, Харківська державна академія культури, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Хмельницький кооперативний торговельно-економічний інститут, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Науковці з Білорусі представляли Брестський державний університет ім. О.С. Пушкіна.

Найбільшою серед іноземців була делегація науковців з різних учбових закладів Польщі, зокрема, Університет економічний в Катовіцах, Вища торгова школа у Вроцлаві, Люблінський Католицький Університет ім. Івана Павла II, Університет Яна Кохановського в Кєльцах, Інститут охорони середовища (Варшава), Краківський педагогічний університет, Ягеллонський університет (Краків), Національна Вища школа техніко-економічні ім. Броніслава Маркевича в Ярославі, Щецинський університет, Вища школа маркетингових досліджень в Катовіцах, Жешівський університет, Гданський університет, Ойцовський національний природний парк.

Вперше на конференції були присутні науковці з Болгарії та Словаччини.

За підтримки Львівської обласної державної адміністрації кафедра туризму організувала Форум активного туризму, який відбувся у суботу 8 жовтня у внутрішньому дворику ЛОДА. На форумі виробники туристичного спорядження (Gorgany.com, Terra Incognita) демонстрували різноманітне туристичне спорядження. Викладачі кафедри туризму представили результати роботи кафедри з організації активного туризму за 13 років. Туристичні організації Резорт Тревел та Асоціація гірських провідників Ровінь представили різноманітні тури з активного туризму.

Окрім наукових виступів та дискусій в рамках конференції відбулася наукова екскурсія, на якій учасники конференції мали змогу познайомитися з туристичною інфраструктурою та історико-культурними ресурсами Жовківщини (історичний центр Жовкви, деревʼяні храми в Жовкві, Старій Скваряві, Крехові, Крехівський монастир).

Результатом проведення конференції є збірник Матеріалів конференції, виданий за сприяння Управління туризму Департаменту розвитку Львівської міської ради та Управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації.

dsc_0112dsc_0103