На географічному факультеті відкрили інформаційний стенд «Йосип Сліпий – світоч духа, волі і чину»

27.07.2015 | 17:34

«Наука – це один із наріжних каменів – стовпів відродження та сили народу»,- вважав Патріарх Йосиф Сліпий – духовний провідник українського народу, наступник Митрополита Андрея, відомий богослов ХХ століття,організатор освітньої справи, мандрівник і громадський діяч.

Вшановуючи пам’ять отця-ректора, патріарха Української Греко-Католицької церкви, кардинала Йосипа Сліпого на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Петра Дорошенка, 41) відкрили інформаційний стенд “Йосип Сліпий – світоч духа, волі і чину”. Автор ідеї проекту – доцент Володимир Біланюк, над реалізацією задуму працювала асистент Ольга Мамчур, консультант – заслужений професор Університету Олег Шаблій.

Раніше у будівлі, що зараз є корпусом Університету, знаходилась Генеральна духовна семінарія у Львові. Вагома частина сподвижницької праці отця-ректора Йосипа Сліпого була присвячена саме духовній семінарії. За десять років діяльності семінарія стала престижним навчальним закладом і науковим осередком, а 1929 року за ініціативи Митрополита Андрея отримала статус Академії і була єдиним українським вищим навчальним закладом Галичини. Особливою подією в історії Академії стало створення каплиці (1927-1929) та розписів у залах будівлі, до роботи над якими залучено живописців Петра Холодного, Павла Ковжуна, скульптура Андрія Коверка й інших.

З метою відновлення розписів періоду функціонування семінарії нині на географічному факультеті розпочались реставраційні роботи.

Джерело: Прес-центр