“Дні Європейської спадщини”

15.10.2019 | 11:14

6-8 вересня 2019 р. у Львові пройшли “Дні Європейської спадщини”, метою яких було привернення уваги до культурної спадщини міста та її ролі у розвитку сучасного суспільства. Цей захід був започаткований Радою Європи («EuropeanHeritageDays») у 1991 р. Відтоді кожного вересня у країнах, які приєдналися до Європейської культурної конвенції, відбуваються заходи, що мають на меті ознайомити людей із маловідомими спорудами, подіями, винаходами, які мають відношення до історичної, архітектурної та культурної спадщини регіону. У програмі заходів взяли участь екскурсоводи, науковці, представники міського самоврядування.

У рамках програми заходу 6 вересня 2019 р. на площі Петрушевича доцентом кафедри туризму, к.г.н. Бордун О.Ю. було проведено лекцію на тему «Запуск повітряних куль». Як відомо з історичних джерел, офіційно задокументована історія львівського повітроплавання починається 4 березня 1784 року. Саме цього дня над містом вперше здійнялась повітряна куля (бальон), розроблена і виготовлена професором фізики Львівського університету Ігнацієм Мартиновичем і доктором медицини Непомуком Германом. Наступним в історії Львова став політ із розважальними цілями у червні 1792 року над садами Яблоновських. Різноманітні польоти на повітряних кулях відбувалися у наукових і розважальних цілях. Після лекції слухачам було запропоновано вікторину, а усі учасники отримали повітряні кульки.