Кафедра ґрунтознавства і географії ґрунтів

• Про кафедру

5 курс

Викладацький розклад

Методичні матеріали

Позняк С. П. Актуальні проблеми ґрунтознавства і географії ґрунтів: навч. посібник. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2017. – 272 с.

Наконечний Ю. І. Бонітування ґрунтів : навчально-методичний посібник / Ю. І. Наконечний. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2015. – 80 с.

Наконечний Ю. І. Практикум з ґрунтознавства і географії ґрунтів : навчальний посібник / Ю. І. Наконечний. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2013. – 374с.

Кирильчук А. А. Хімія ґрунтів. Основи теорії і практикум: навч. посібник /А. А. Кирильчук, О. С. Бонішко. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2011. – 354 с.+0,5 вкл.

Позняк С. П. Ґрунтознавство і географія ґрунтів : підручн. У двох част. Ч. 1. / Позняк С. П. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2010. – 270 с.

Позняк С. П. Ґрунтознавство і географія ґрунтів : підручн. У двох част. Ч. 2. / Позняк С. П. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2010. – 286 с.

Бонішко О.С. Лабораторний практикум з курсу „Гідрохімія” : методичні вказівки / Бонішко О.С., Варга Л.М. // Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010. – 108с.

Папіш І. Я. Практикум з картографії ґрунтів / І. Я. Папіш, Т. С. Ямелинець // Навчальний посібник. – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2009. – 450 с.

Наконечний Ю. І. З історії дослідження алювіальних ґрунтів / Юрій Наконечний // Історія української географії : всеукр. науково-теоретичний часопис. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2009. – Вип. 20. – С. 36–42

Ямелинець Т.С. Практикум з картографії грунтів: Навчальний посібник / Папіш І.Я., Ямелинець Т.С. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2009. – 450 с.

Ямелинець Т.С. Застосування географічних інформаційних систем у ґрунтознавстві: Навчальний посібник. Навчальний підручник / Ямелинець Т.С. – Львів: Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2008. – 196 с.

Паньків З. Земельні ресурси. Навчальний посібник / З. Паньків. – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2008. – 272 с.

Біопродуктивність ґрунтів : навч. посібник. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2007. – 203 с.

Папіш І. Я. Практикум з фізики ґрунту. Ч. 1. Фізика твердої фази ґрунту : навчальний посібник / І. Я. Папіш. – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2001. – 94 с.

Папіш І. Я. Практикум з фізики ґрунту. Ч. 2. Гідрофізика ґрунтів:  навчальний посібник / І. Я. Папіш. – Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2001. – 36 с.

Завідувачу кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Степану Павловичу Позняку присвоєно звання “Заслужений діяч науки і техніки”

11.10.2018 | 12:12

Доктору географічних наук, заслуженому професору Львівського національного університету імені Івана Франка, завідувачу кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Степану Павловичу Позняку присвоєно звання “Заслужений діяч науки і техніки”.
Вітаємо професора із цим досягненням. Насамперед бажаємо здоров’я. Успіхів і нових досягнень на грунтознавчій ниві. Процвітання і розвитку кафедрі!
Дякуємо за Ваш внесок у розвиток географічного факультету, Львівського університету і географічної науки загалом.

Читати »

Екскурсія у лабораторії фізико-хімічних аналізів ґрунтів кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів.

02.04.2018 | 15:02

29 березня 2018 року у лабораторії фізико-хімічних аналізів ґрунтів кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася екскурсія студентів Грейфсвальдського  університету (Німеччина) під керівництвом професора Зікстена Буссемера.

Всесвітній день ґрунту

06.12.2016 | 14:00

На відзначення Всесвітнього дня ґрунту – 5 грудня, визначеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН, на географічному факультеті презентували експозицію “Ґрунти в наукових дослідженнях і пам’яті народів світу”, організовану кафедрою ґрунтознавства і географії ґрунтів.
На презентації були присутні Ректор Університету Володимир Мельник, академік НАН України Ігор Рафаїлович Юхновський, декан географічного факультету Володимир Біланюк, професори, доценти, співробітники, студенти, представники науково-дослідних установ Львова.
Завідувач кафедри професор Степан Позняк висвітлив здобутки ґрунтознавчої науки і виклики, які постали перед нею на сучасному етапі, зокрема в Україні, а також...