СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ ГУРТОК «АКТИВНИЙ ТУРИЗМ»

• Про гурток
  • Статут
  • Заходи
  • Контакти

Керівники студентського наукового гуртка «Активний туризм», доценти кафедри туризму: Гамкало М. З., Романів П. В.

Починаючи з 2004 року на кафедрі туризму Львівського національного університету функціонує студентський науковий гурток «Активний туризм». Зважаючи на добровільну основу перебування в наукових гуртках, кількість їхніх учасників становить 10-20% від загальної кількості студентів напряму «Туризм».

За останні чотирнадцять років проведено польові дослідження в межах Українських Карпат (Сколівські Бескиди, Горгани, Боржава, Свидовецький, Чорногірський та Мармароський масиви), Розточчя, Полісся, Подільських Товтр. З метою встановлення особливостей організації туристичних походів за різних погодних умов, дослідження проводилися в усі пори року (Таблиця).

В зимовий період учасники походів отримують практичні навики з організації ночівель та харчування за від’ємних температур; особливостей пересування розчленованим рельєфом. Значна увага зосереджується також на вивченні лавинної небезпеки досліджуваної території. За сприятливих погодних умов виділяється час на спорудження іглу з подальшим облаштуванням ночівлі.

У підготовчий період учасники походу встановлюють особливості орієнтування за допомогою GPS-навігатора та компаса; опрацьовують наявний картографічний матеріал; вивчають засоби та способи профілактики переохолодження та обмороження, надання першої допомоги потерпілому в умовах зимового гірського походу.

В зимовий період, за наявності снігового покриву, організовуються виїзди на гірськолижні курорти з метою дослідження інфраструктури, та ознайомлення з особливостями гірськолижного відпочинку. За останні десять років учасниками гуртка було відвідано: гірськолижний курорт Буковель (12 разів), Славське (3), Пилипець (3), Драгобрат (2).

Проведено ґрунтовні дослідження з організації водного туризму гірськими  (Черемош, Прут, Чорна Тиса) і рівнинними (басейн р. Прип’ять, Дністер). Гірськими річками проведено чотири одноденні походи протяжністю 20-30 км. Протяжність маршрутів рівнинними річками становила до 300 км. Для водних маршрутів обирались наступні плавзасоби – байдарки (каркасні та надувні), катамарани (4-8 місні), плоти (дерев’яні з надувними елементами).

Характеристика окремих пішохідних походів

№ за/п Гірський масив / хребет / вершини Час проведення, рік, місяць Кількість днів / км Несприятливі погодні умови К-ть осіб
1. Горгани (Гребля, Хом’як, Синяк) 2018, лютий 2 / 25 Сніг, від’ємна  температура, можливість сходження лавин 6
2. Чорногірський (Піп-Іван, Бребенескул, Ребра) 2016, травень 3 / 40 Сніг, низька видимість, від’ємна температура, шквальний вітер 14
3 Чорногірський / Кукул 2015, лютий 3 / 15 Сніг, від’ємна темпера­тура, шквальний вітер 5
4 Мармароський (Піп Іван, Берлибашка) 2013, травень 3 / 45 Сніг, від’ємна темпера­тура, низька видимість, шквальний вітер 15
5 Чорногірський (Ребра, Бребенескул, Піп-Іван) 2012, вересень 3 / 40 Сніг, від’ємна темпера­тура, шквальний вітер 7
6 Свидовецький (Близниця, Трояска) 2008, липень 3 / 45 Долання водних перешкод в умовах паводку. Відсутність мостів, доріг і т.п. 5
7. Горгани (Хом’як, Синяк, М. Горган, Довбушанка ) 2007, липень 4 / 75 6
8 Чорногірський (Піп-Іван, Бребенескул, Ребра, Говерла) 2005, липень 4 / 45 Грози, зливові дощі, низька видимість 12

З метою встановлення особливостей організації спелеотуризму було проведено багаторазові походи печерами Подільсько-Буковинської карстової області (Оптимістична, Млинки, Атлантида). Налагоджено співпрацю з громадськими організаціями в контексті спелеотуризму.

Головним досягненням у велотуризмі вважається одноосібний велопохід учасника гуртка «Активний туризм» С. Лазора протяжністю 2100 км за 16 днів. Даний похід пролягав від крайньої західної до східної точки України.

Статут

Головний напрям роботи гуртка «Активний туризм» передбачає теоретичні і практичні заняття з використанням ресурсів лабораторії “Навчальна туристична агенція”, а також організацію та проходження пішохідних, велосипедних і водних туристичних маршрутів від найпростіших одноденних до найскладніших. Значною зацікавленістю характеризуються зустрічі з учасниками категорійних походів, експедицій, представниками громадських організацій.

Польові дослідження в межах Горган

22.05.2018 | 17:58

Протягом 11-13 травня 2018 року учасники студентського наукового  гуртка «Активний туризм» провели польові дослідження в межах масиву Горгани. Апробовано новий пішохідний маршрут через г. Синяк (1666 м над р.м.) до гірськолижного курорту Буковель. Підкорено вершини: Хом’як, Синяк, Малий Горган. Досліджено особливості ведення високогірного полонинського господарства, отримано досвід з вибору і використання загально-туристичного та спеціального спорядження; долання природних перешкод, організації харчування та побуту у гірсько-пішохідному туристичному поході. Встановлено стан маркування існуючих маршрутів. Досліджено інфраструктуру гірськолижного курорту Буковель. Отримані матеріали будуть використані...

Читати »